Vitríny, někdy také prosklené skříňky a regály se používají k vystavení předmětů vzácné povahy, vzpomínek a různých bytových dekorací. Jejich průhledné sklo zdůrazňuje cennosti, které jsou zobrazeny uvnitř. Mohou být vyrobeny v jakékoliv velikosti od malých, větších až po opravdu velké vitríny. Jejich prostor vás ohromí.

Zobrazeno 32 z 392 Produktů

Jak si vybrat správnou vitrínu?

Je docela těžké vybrat správnou vitrínu, protože aby pokoj s vitrínou vypadal harmonicky, je důležité, aby byl nábytek ve stejném stylu. Na našem webu najdete velké množství vitrín, které se liší nejen designem, barvou a velikostí, ale i materiály, z nichž jsou vyrobeny.

Nejdůležitější je si vybrat barvu vitríny. Často se využívají vitríny v dekoru imitace dřeva. Nejvíce se prodávají vitríny v dekoru dub sonoma, ořech a kaštan. Výjimku tvoří bílé vitríny. Ty jsou totiž často nakupovány k ostatnímu bílému nábytku v domácnosti. Zbývá si vybrat styl. Časté jsou dva typy. První jsou retro vitríny, druhým jsou naopak vitríny moderní a rustikální. Najdete jak vitríny do obývacího pokoje, tak dětské vitríny do dětských pokojů.

Co se týče velikosti, tak nejdůležitější je vědět maximální rozměr, který se vám do prostoru vejde. Podle toho si určíte, jakou velikost vitríny si zvolit. Ať už zvolíte malou vitrínu, nebo velkou, vždy by měla pasovat do prostoru. Menší vitríny šířky do 60 cm se hodí více do menších prostor. Vitríny šířky 90 cm a větší jsou střední velikosti a hodí se do větších prostorů. Pokud máte dost volného místa, doporučujeme koupit vitríny šířky 120 cm, případně ještě větší kousky. Co se týče hloubky, vitríny se pyšní 40 cm. Výška vitríny bývá většinou nad metr. Variant je spousta, proto si stačí vybrat takovou, která se vám do interiéru bude hodit nejvíce.